Головна » Blog » Мінералогічний музей імені академіка Євгена Лазаренка – Львів

Мінералогічний музей імені академіка Євгена Лазаренка – Львів

0

З дитинства кожен з нас любив бавитися камінчиками і ось на якомусь етапі навіть у дітей приходить розуміння що камінці не усі однакові. Якщо мандруєте в Карпати, теж очевидно помічали що у різних частинах гір каміння та скелі різні, як по кольору так і по структурі. У пошуках експертів у цьому питанні ми нещодавно набрели на просто унікальний музей у Львові де в майбутньому плануємо отримати вичерпні і наукові питання, які стосуються геології Карпат. Отож запрошуємо у Мінералогічний музей імені академіка Євгена Лазаренка.

 

Мінералогічний музей – де знайти

Уточними той факт, що музей є підрозділом Львівського національного університету імені Івана Франка, тож його приналежність до наукових музеїв є беззаперечна. Розташований він у середмісті Львова в одному з найстаріших корпусів ЛНУ на вулиці Грушевського 4 де сьогодні розташовані геологічний та біологічний факультети університету. Кажуть що саме ця споруда була першим пристанищем львівського вищого учбового закладу.

Знайти його достатньо просто. Для цього як орієнтир обираємо пам’ятник Михайлу Грушевському, який розташований наприкінці проспекту Шевченка. Звісно якщо мандруємо зі стометрівки та площі Ринок. Отож якщо дивитися обличчям на пам’ятник, ліворуч на горбку побачимо Свято-Покровський кафедральний собор, а за ним потрібний нам корпус.

Зайшовши в приміщення охорона допоможе вам зорієнтуватися куди далі рухатися, адже зазначимо що споруда достатньо велика і заблукати можна без проблем.

Мінералогічний музей – історія та сучасність

В часі написання цієї публікації мінералогічний музей у Львові відзначив своє 170-ліття. Заснований відповідно у 1853 році професором природничої історії Гіацинтом Лобажевським на базі мінералогічних колекцій Кабінету природничої історії. Сьогодні колекція музею налічує понад 14 000 мінералів з усіх куточків земної кулі і навіть з Антарктиди. Тут можна побачити як відомі мінерали так і нещодавно відкриті для науки. Тут також зберігаються самоцвіти, кристали і навіть метеорити. І якщо в довідкових публікаціях вас лякає факт що музей займає лише дві аудиторії, можемо запевнити що ці аудиторії просто велетенські і частина колекції експонується у коридорі поряд.

 

Мінералогічний музей та туристи

Насправді даний музей є своєрідним містком між просунутою наукою та звичним пізнанням світу. Тут можна по простому дізнатися про складні науково-природні явища і зрозуміти їх функціональність. Працівники музею стараються зробити науку доступною загалу і їм це чудово вдається. Хоча все одно після відвідин цього закладу ваш лексикон поповниться новими і незвичними словами такими як «саленіт», «галіт», «шпат», «цеоліт» і ін.

Загалом музей здатний тримати увагу відвідувачів не одну годину, бо й справді є на що подивитися і про що довідатися. Кожен з мінералів має свою історію та легенди, які просто не умістяться в час стандартної екскурсії, тому працівники музею час від час у проводять цікаві тематичні лекції на кшталт «Мінерали кольору зими» чи «Мінерали кольору кохання». Тому варто підписатися на сторінку музею в соціальних мережах і відстежувати їх анонси.

Ну і на завершення вже звична інформація про доступність та час роботи. Нажаль такі музеї не можуть похвалитися зорієнтованістю на туристів. Річ у тім що будучи підрозділом учбового закладу час та режим роботи залежить від графіка материнської установи. Тож що ми маємо. А ми маємо доступ до музею у будні дні з 10 до 15 години. Нажаль субота та неділя вихідні. Хоча знову ж при певних обставинах і наявності організованих груп можна пробувати домовлятися і на вихідні. Тож при великому бажанні туди потрапити простіше ніж в музеї де відвідини здійснюються за попереднім записом. І повірте, ваше бажання буде нагороджене сторицею.

Фото: ЯрекФОТО

 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.