Головна » Blog » Дорога Н-13 – найгарніша дорога Карпат

Дорога Н-13 – найгарніша дорога Карпат

0
n13-2

Дороги в Карпатах є особливі. Це галерея неймовірних пейзажів або музей на колесах. І де б не звертали ці дороги і яку б висоту не набирали – вони особливі і таких більше ніде не знайдеш. Про дві дороги ми уже писали на сторінках нашого порталу, сьогодні ж хотілося поговорити про ще одну цікаву автостраду яка чомусь залишається осторонь активної уваги туристів, та все ж у нашому рейтингу краси доріг мабуть посяде одну з лідируючих позицій. Зоветься вона Н-13

Н-13 можливо і не дуже щаслива назва, проте не в Карпатах. Наша команда взагалі вперше побувала у цьому карпатському куточку, від вражень відійти не можемо досі. Та давайте уже традиційно трохи цифр і технічної інформації. Дорога Н-13 відома ще під назвою Львів-Ужгород і належить до доріг національного значення. В основному проходить територією Львівської та Закарпатської областей. Загальна протяжність дороги майже 250 кілометрів. Навігатор підказує що її можна проїхати за 4 години. Велика частина дороги проходить саме Карпатами.

 

І хоча на Н-13 немає стількох ключових туристичних принад як скажімо на тій ж Н-09, та все ж тут також є нащо подивитися. Ну насамперед це цікаві міста: Львів, Самбір, Старий Самбір, Турка, Перечин та Ужгород. Тут також є замки, перевал, і мандрівка в притул з кордонами двох держав. Отож якщо вирушаєте в подорож саме по дорозі Н-13 – не забуваємо прихопити з собою паспорти, оскільки дорога пролягає через прикордонну смугу.

Вирушаючи зі Львова перша географічна принада з’явиться одразу за містом Самбір. Тут дорога декілька кілометрів буде пролягати вздовж однієї з найбільших річок Європи – Дністер. Далі за містом Старий Самбір з’являться на горизонті перші техногенні пам’ятки: тут будете проїжджати вздовж однієї з найбільших в Україні вітрових електростанцій. Розміщені на пагорбах, вони ознаменують початок Карпатського відрізку дороги Н-13. За Стрілками на вас очікує і перша курортна зона в селищі Розлуч. Тут розміщено декілька туристичних баз та гірськолижних трас. Також в передмісті Розлуча розташоване одне з унікальних джерел мінеральної содової води. А якщо заглибитися в ліс, то можна натрапити на витік річки Дністер.

 

За Розлучем дорога виводить ва на берег ще однієї гірської річки Стрий. Ви проїдете поряд з гідроелектростанцією у селі Явора і уже незабаром карпатське містечко Турка. Нажаль вона немає чим здивувати туристів і сподіваємося її туристичне майбутнє ще по-переду, оскільки ззовні воно виглядає дуже мальовничо.

Вид на місто Турка
Вид на місто Турка

 

Минаючи Турку Дорога починає здійматися на гірський хребет. І саме з цього місця розпочинається мабуть наймальовничіший відрізок дороги Н13. Звідтіля чудова панорама на Турку, а далі мандруючи хребтами можна спостерігати неймовірні краєвиди. І так десь біля кількох десятків кілометрів. Завершується цей відрізок у логічному місці на Ужоцькому перевалі на межі Львівської та Закарпатської областей.

Якраз тут для того щоб в’їхати на територію перевалу у Вас попросять паспорт для перевірки, адже поряд кордон з республікою Польща. З перевалу спускаємося на Закарпаття. Тут також будуть відрізки де дорога йтиме впритул зі Словаччиною. Коли ви потрапите у Великий Березний – це означає що ви нарешті виїхали за межі Ужанського національного природного парку. Далі міняються гори, і з’являються рівнини. За містечком Перечин будь-те уважні, оскільки ліворуч відкриється вид на стародавній Невицький замок. Ну і звідтіля уже рукою подати до обласного центру Ужгород.

Насправді дорога Н-13 є надзвичайно мальовничою. Станом на час написання публікації вона могла похвалитися і відмінним покриттям принаймні до межі областей зі сторони Львівської. Місцеві чиновники обіцяли на наступний рік продовжити реконструкцію дороги на відрізку Закарпатської областей. Отож, якщо ми вас заінтригували дорогою Н-13  рекомендуємо наступне: поділіть дорогу на два дні мандрівки. Для ночівлі можна обрати або курорт Розлуч або Великий чи Малий Березний де є присутня туристична інфраструктура. Також не забуваємо паспорти і найголовніше фотокамери, оскільки фотографувати є що.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.